Bayraklı - İzmir

akkurt temizlik
Hemen Bizi Arayın! mobile-icon

0232 366 0032 - 0535 384 9644

Klinik Temizliği

Klinik Temizliği

Klinik Temizliği

Sağlık ocakları, klinikler, hastaneler kısacası sağlık hizmetlerinin verilmiş olduğu her alanda temizlik ilk düşünülmesi gereken durumdur. Çünkü sağlık hizmetlerinin verildiği yer dezenfekte olmazsa insan hayatı tehlikeye girebilir, sağlık vermek istenirken olumsuz durumlar açığa çıkabilir. Bu açıdan klinik temizliği her şeyden önemlidir ve kesinlikle bu konuda profesyonel olanların yapması gereken bir işlemdir. Bizlerde uzun yıllardır klinik temizliği konusunda hassas davranarak insan hayatını önemsiyoruz. Vermiş olduğumuz hizmetler doğrultusunda sağlık personelleri sorunsuz sağlık hizmetlerini hasta kişilere verebiliyor. Kullanmış olduğumuz temizlik malzemeleri de kesinlikle hastaneye uygun olan ürünlerdir. Bu açıdan da herhangi bir sorun söz konusu olmamaktadır.

Klinik Temizliğinde Önemsenen Noktalar
Kliniklerde özellikle bazı noktaların temizliği oldukça önemlidir. Her hastanın düzenli şekilde dokunduğu ve kullandığı kapı kolları temizlenmesi gereken bölgelerin başında geliyor. Kapı kolları dışında yerlerin düzenli şekilde temizlenmesi gerekir. Çünkü dışarıdan gelen kişiler enfeksiyonları da beraberinde getirmektedir. Bu enfeksiyonların da düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Oturulan koltuklarda, yaslanılan masada mutlaka temizlik yapılmalıdır. Aksi takdirde enfeksiyon git gide yayılım gösterir. Bu nedenden dolayı küçük gibi görünen ancak temizlenmezse etkileri büyük olan bölgelerin mutlaka düzenli şekilde dezenfekte edilmesi şarttır.

Kullanılan Aletlerin Temizliği Düzenli Şekilde Gerçekleştirilmelidir
Hastanede kullanılan ekipmanların da özel şekilde temizlenmesi kesinlikle şarttır. Çünkü bu ekipmanların kişiye özel kullanılması gerekir. Her hasta değiştiğinde de aletlerin dezenfekte olması şarttır. Bu aletlerin temizliği için özel bir eğitimden geçmiş olmak gerekmektedir. Bu durumu personellerimiz ile sağlamaktayız. Personellerimizi gerekli olan dezenfekte eğitimlerinden geçirmekteyiz ve bilgilendirmekteyiz. Temizlik çalışmalarımızı gerçekleştirirken Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı, destekli temizleme yöntemlerini kullanmaktayız. Bu şekilde gerçekleştirdiğimiz için herhangi bir sağlık sorunu oluşmadan işlemler kliniklerde devam edebilmektedir.

bayraklı temizlik
bornova temizlik